h1

Meyssan Thierry: Velký podvod (Nakladatelství Motto)

Srpen 24, 2010

Kdo doopravdy stojí za útoky na Světové obchodní centrum a na Pentagon? Kontroverzní kniha francouzského investigativního novináře, která obletěla celý svět, konfrontuje oficiální verze událostí s dokumenty a očitými svědeckými výpověďmi a poukazuje na rozpory v nich. Autor pak dochází k šokujícímu závěru: Na Pentagon žádné letadlo nespadlo!

Tato kniha je založena výlučně na dokumentech Bílého domu a ministerstva obrany, a na prohlášeních amerických civilních i vojenských představitelů v mezinárodním tisku. Všechny informace, které uvádí, jsou doloženy a čtenář si je může sám ověřit.

Váz., 232 stran, cena 199kč,-

 


Meyssan Thierry – Politolog a investigativní novinář

Stal se tak expertem pro lidská práva na Konferenci o bezpečnosti a spolupráci v Evropě a šéfredaktorem měsíčníku Maintenant (Právě teď). Od roku 1994 stojí v čele agentury Réseau Voltaire, která se zabývá analýzou různých – zejména politických – událostí. Vydává také internetové politické noviny (www.reseauvoltaire.net).

Thierry Meyssan pozorně sleduje mezinárodní události. Přitom ho zarazily nesrovnalosti na prvních fotografiích z útoku na Pentagon, a rovněž nejasnosti a protiřečící si údaje v oficiálních prohlášeních, a to i těch, které se týkaly Světového obchodního centra. Pustil se tedy do pátrání, které mu přineslo řadu překvapení, jedno podivnější a děsivější než druhé.

THIERRY MEYSSAN – Muž, který vyzval USA na souboj

Francouz Thierry Meyssan napsal víc než kontroverzní knihu. Tvrdí v ní, že loňské události 11. září se odehrály v úplně jiné režii, než šířila světová média. Celé to prý bylo spiknutí: do Pentagonu měla narazit raketa, a ne letadlo ovládané únoscem.

Kdy jste došel k závěru, že je na oficiálním vysvětlení 11. září něco v nepořádku?
Hned týž den jsem si pomyslel, že oficiální verze je nějaká divná. Nepovažoval jsem ji za lživou, spíše za nekompletní. Domníval jsem se, že tají důležité informace kvůli bezpečnosti, nikoli že se jedná o propagandu. Například AFP zveřejnila zprávu, že se letadlo právě odklonilo od své trasy a zamířilo nad Pentagon, pak další, podle níž se letadlo zřítilo na Pentagon. Říkal jsem si, jak mohla agentura vědět, že cílem letadla směřujícího na Washington je Pentagon, a nikoli Bílý dům či Kapitol. A když věděli, že letadlo míří skutečně na Pentagon, jak to, že mohlo zasáhnout cíl, aniž byl učiněn nějaký manévr, jenž by to překazil? Poté jsem si všiml, že oficiální verze je nepravdivá, neboť všech devatenáct uváděných vzdušných pirátů se nemohlo nacházet na palubách letadel, a útok na Pentagon neprovedl boeing 757, ale řízená střela.

Pod vlivem filmů jako Three Days of Condor se musím zeptat – nebojíte se o život?
Když člověk zpochybňuje největší mocnost světa, musí se připravit na nejhorší.

Co proti tomu děláte?
Nic. Myslím, že jde o rychlý běh.Ti, kteří atentát zosnovali, si mysleli, že mě mohou zdiskreditovat několika nepřátelskými články v pařížském tisku. Nejspíš si mysleli, že tím umlčí všechny námitky. Když zorganizovali protiútok jen ve Francii, nepochopili, že v době internetu se mohu obrátit na mezinárodní publikum. Nyní už nemohou moc dělat. Má kniha byla přeložena do více než deseti jazyků a přečetlo ji přes milion lidí. Se svým dílem jsem také seznámil více než sto milionů diváků ve svých televizních vystoupeních. Bylo by příliš nápadné, kdyby mě teď odstranili. Ale nedělám si žádné iluze: ti, kteří atentát zosnovali, se mi pomstí, jakmile se na mě zapomene.

Jaká byla reakce na vaši knihu z muslimských kruhů?
Muslimové pochopili, že USA tím, že za viníky označily islámské extremisty, chtěly prokázat vinu arabsko-muslimského světa. George W. Bush je dnes jedinou hlavou státu na světě, která mluví o svaté válce. Írán se vzdal džihádu po smrti ajatolláha Chomejního, zatímco Bush vyzval ke křížové výpravě při jednom svém proslovu v národní katedrále ve Washingtonu. Tuto instrumentalizaci náboženského cítění k mobilizaci Spojených států vymyslel před několika lety teoretik Rady pro národní bezpečnost profesor Huntington. V jedné ze svých zpráv tvrdí, že USA budou moci vládnout světu jedině tak, že ho rozdělí na náboženské sféry. V knize a článcích určených široké veřejnosti pak Huntington své odůvodnění obrátil“ označil „střet civilizací“ za nevyhnutelný a vyzval své spoluobčany, aby se zapojili, do preventivní války proti islámu. Muslimové proto chápou mou knihu jako prostředek k odhalení válečnického mechanismu USA. Na druhé straně mě vláčeli bahnem i islámští extremisté, neboť jsem odhalil i jejich zneužívání náboženského cítění k politickým cílům. Arabskou verzi knihy vydalo Centrum Zayed, což je středisko pro politická studia Arabské ligy, a rozeslalo ji více než 5000 arabofonních univerzitních a politických osobností. Osm arabských vlád teď podporuje její šíření. Je to o to překvapivější, že tyto vlády stojí v četných záležitostech proti sobě. Jsem šťastný, když vidím, že se spojují, jde-li o obranu míru.

Dušan Spáčil, Reflex, 19. 9. 2002


Záhada útoku na Pentagon

Vzpomínáte si na útok na budovu Pentagonu? To, co se tam 11. září 2001 dělo, bylo tak závažné a natolik nenadálé, že v dané chvíli nebylo možné postihnout rozpory v oficiální verzi výkladu oné události. Krátce před desátou hodinou dopolední washingtonského času vydalo ministerstvo obrany USA stručnou zprávu: „Ministerstvo obrany pokračuje v odstraňování následků napadení, k němuž došlo dnes ráno v 9 hodin 38 minut. V dané chvíli nejsou k dispozici žádné údaje o počtu obětí. Příslušníci personálu, kteří utrpěli zranění, byli dopraveni do několika blízkých nemocnic. Ministr obrany pan Donald S. Rumsfeld vyslovil soustrast rodinám, jejichž příslušníci byli při tomto hanebném útoku usmrceni a zraněni. Řízení akcí zabezpečuje ministr ze svého střediska velení v Pentagonu. Všechen personál byl z budovy evakuován, zatímco zásahové jednotky ministerstva obrany a ze sousedních míst bojují s ohněm a zajišťují zdravotnickou pomoc. Ačkoli podle prvních odhadů jsou způsobené škody značné, Pentagon by měl být opět otevřen zítra ráno. Náhradní pracoviště za místnosti v postižených částech budovy jsou zajišťována.“

První zprávu o útoku přinesla agentura Reuters, která sdělila, že Pentagon byl zasažen vrtulníkem, jenž explodoval. Tuto informaci telefonicky potvrdil tiskové agentuře Associated Press poradce Demokratické strany Paul Begala.

Několik minut poté opravuje tuto informaci ministerstvo obrany v tom smyslu, že šlo o letoun. Další svědectví vyvracejí první informaci a potvrzují zprávu úředních míst. Fred Hey, asistent senátora Boba Neye prohlásil, že když jel po dálnici vedoucí vedle Pentagonu, viděl padat dopravní letoun Boeing. Senátor Mark Kirk po snídani s ministrem obrany právě vyjížděl z parkoviště Pentagonu, když se tam zřítil velký letoun. Sám ministr obrany Donald Rumsfeld vyběhl ze své pracovny a utíkal do zasažené části budovy pomáhat obětem. Na místě zasáhli hasiči z Arlingtonu. K nim se připojily čtyři skupiny záchranářů FEMA (Federální agentura pro zásahy při katastrofách) a hasiči z Reaganova letiště. Asi v 10 hodin a 10 minut se postižené křídlo Pentagonu zřítilo. Novinářům nebyl povolen přístup na místo tragédie, aby nepřekáželi při záchranných pracích, a museli se spokojit s filmováním prvních zahalených obětí, které byly dopravovány do improvizované polní nemocnice. Agentuře Associated Press se však podařilo získat snímky příjezdu hasičů, pořízené jistým občanem z budovy stojící na břehu řeky.

V panujícím zmatku trvalo několik hodin, než předseda Sboru náčelníků štábů ozbrojených sil, generál Richard Myers oznámil, že „sebevražedným letounem“ byl Boeing 757-200 linky 77 letecké společnosti American Airlines, který měl letět z Dullesu do Los Angeles a který zmizel z obrazovek radiolokátorů leteckých dispečerů v 8 hodin 55 minut. Všeobecnou nervozitu dále vystupňovaly tiskové agentury tím, že začaly hovořit o téměř osmi stech mrtvých. Šlo o nesmyslně vysoký počet, který se však ministr obrany Donald Rumsfeld nesnažil příštího dne ve svém prohlášení pro tisk vyvracet, přestože tehdy již byl skutečný počet obětí přesně znám.

Po útoku na Světové obchodní centrum představovalo toto zjištění pro každého nový šok. Znamenalo to, že nejmocnější ozbrojené síly na světě nedokázaly ochránit své vlastní sídlo a utrpěly těžké ztráty a že Spojené státy, považované za nepřemožitelné, jsou zranitelné dokonce na vlastním území.

• • •

Na první pohled jde o nesporná fakta. Jakmile se však pustíme do hlubšího zkoumání podrobností, zjistíme, že oficiální verze vysvětlení celého případu jsou svým způsobem rozpačité, do značné míry rozporné, protichůdné.

Pracovníci služby řízení leteckého provozu FAA Federal Aviation Administration) sdělili reportérům listu Christian Science Monitor, že přibližně v 8 hodin 55 minut klesl dotyčný Boeing do výšky 8 840 metrů a nereagoval na výzvy. Protože se odmlčel i jeho automatický identifikační systém, soudilo se na poruchu elektrické sítě letadla. Pak pilot, který stále neodpovídal, zapnul svou radiostanici, načež bylo v krátkých intervalech slyšet něčí hlas se silným arabským přízvukem. Neznámý muž pilotovi vyhrožoval. Potom letadlo provedlo otáčku o 180 stupňů a nabralo kurz na Washington, načež se leteckým dispečerům ztratilo.

Podle platných předpisů ohlásili zmínění pracovníci řízení leteckého provozu změnu kurzu sledovaného letounu na velitelství FAA. Tam však v té době většina amerických odpovědných funkcionářů tohoto orgánu nebyla přítomná – téměř všichni odletěli do Kanady na jakousi odbornou konferenci. Ve zmatku, jenž v onen den zavládl, se zaměstnanci právě vykonávající ve štábu FAA službu domnívali, že jde o další potvrzení zprávy týkající se druhého letounu, který zamířil nad New York. Až po půlhodině si uvědomili, že se toto sdělení týkalo třetího letadla, jež změnilo kurz – a teprve poté informovali příslušné vojenské instituce. Vinou tohoto nedopatření bylo ztraceno dvacet pět drahocenných minut.

Když 13. září 2001 vypovídal nový předseda Sboru náčelníků štábů generál Richard Myers před senátním výborem pro ozbrojené síly, nebyl s to sdělit, co konkrétně bylo proti zmíněnému letounu podniknuto.

Na základě velmi vzrušené diskuse s nejvyšším vojenským funkcionářem dospěli senátoři k závěru, že k žádnému pokusu o zásah proti třetímu podezřelému Boeingu nedošlo. (Velice důležitý protokol o výpovědi generála Richarda Myerse před senátním výborem pro ozbrojené síly je v příloze.) Je však možné uvěřit, že by ozbrojené síly USA zůstaly při nepřátelských útocích na New York a Washington pasivní?

Ve snaze čelit katastrofálním důsledkům zmíněné výpovědi generála Myerse v senátním výboru vydal štáb NORAD (North American Aerospace Defense Command – Velitelství protivzdušné obrany Severní Ameriky) dne 14. září speciální komuniké. V něm se uvádí, že o změně kurzu Boeingu byl NORAD informován teprve v 9 hodin 24 minut, načež okamžitě nařídil, aby proti podezřelému letadlu zasáhla dvojice stíhaček F-16 z letecké základny Langley ve Virginii. Protože velení letectva nevědělo, kde se Boeing právě nachází, domnívalo se, že jde o další útok na New York, a proto prý vyslalo stíhače na sever. Trať Boeingu údajně zkřížil dopravní letoun, který vzlétl z prezidentského letiště Saint-Andrew a identifikoval ho. Bylo však už příliš pozdě.

Není jisté, zda je verze NORAD poctivější než ta, se kterou vyrukoval před senátním výborem generál Myers. Dá se snad věřit tvrzení, že radiolokační systém ozbrojených sil USA nedokáže zjistit polohu Boeingu ve vzdušném prostoru na vzdálenost pouhých několika desítek kilometrů? A že velký dopravní letoun je schopen uniknout výkonným stíhačkám F-16, které byly proti němu vyslány?

Připustíme-li, že Boeing překonal tuto překážku, měl být sestřelen tehdy, když se přibližoval k Pentagonu. Bezpečnostní systém, který chrání ministerstvo obrany, je samozřejmě předmětem vojenského tajemství, stejně jako ochrana a obrana prakticky sousedícího Bílého domu. Nadto prý byl tento systém úplně přehodnocen a reorganizován po řadě incidentů v roce 1994, zejména poté, kdy na trávníku v zahradě Bílého domu přistál lehký letoun Cesna 150L. Také se uvádí, že celý tento ochranný systém je řízen z prezidentského letiště Saint-Andrew, na němž jsou trvale rozmístěny dva útvary bojových letounů, konkrétně 113. letecké křídlo vojenského letectva a 321. stíhací útočné křídlo letectva vojenského námořnictva. Tyto útvary jsou vybaveny letouny F-16 a F/A-18 a nikdy by neměly dopustit přiblížení jakéhokoli Boeingu.

Mluvčí Pentagonu podplukovník Vic Warzinski však k tomu řekl: „Nevěděli jsme, že ten letoun letí na nás – a pochybuji, že před úterkem [11. září] mohl někdo něco takového předvídat.“

Tak se stalo, že poté co zmizel pronásledovatelům a hladce pronikl nejdokonalejší protivzdušnou obranou, skončil Boeing svůj let nárazem do budovy Pentagonu.

Boeing 757-200 je dopravní letoun schopný přepravovat 239 cestujících. Jeho délka činí 47,32 metru a rozpětí křídel 38,05 metru. S plnou zátěží váží 115 tun a dosahuje cestovní rychlosti 900 km/h. Pentagon je největší administrativní budova na světě. Denně v něm pracuje 23 000 lidí. Jméno má podle originálního architektonického uspořádání – tvoří jej pět soustředných pětiúhelníků. Byl postaven nedaleko Bílého domu, ale na protilehlém břehu Potomaku. Neleží tedy ve Washingtonu, nýbrž v Arlingtonu na území sousedního státu Virginie.

Aby způsobil co největší škody, musel by Boeing naletět střemhlav na střechu Pentagonu. Protože povrch budovy zaujímá plochu 29 akrů (tj. 117 360 m2), bylo by to docela snadné. Teroristé se však naopak rozhodli napadnout Pentagon z boku, ačkoli boční stěny dosahují výšky pouhých 24 metrů. Letadlo náhle začalo klesat, jako by se chystalo přistát. Ačkoli zůstávalo v horizontální poloze, klesalo do přízemní výšky téměř vertikálně, aniž poškodilo – třeba jen vzdušnou vlnou a plyny svých reaktivních motorů – stojany pouličního osvětlení na dálnici, která vede podél pentagonského parkoviště.

Když letoun Boeing klesá, vysunuje se mu automaticky podvozek. Ačkoli je potom vysoký třináct metrů, což odpovídá výšce domu o třech podlažích, tento Boeing prorazil stěnu Pentagonu pouze na úrovni přízemí a prvního patra. Z toho vyplývá, že podvozek letounu se nutně musel odtrhnout předtím, než Boeing narazil do spodních podlaží Pentagonu. A to všechno dokázal (viz snímek na obálce knihy), aniž poškodil skvělý trávník před budovou, zeď nebo parkoviště či heliodrom. V oněch místech je totiž plocha pro přistání malých vrtulníků.

Navzdory své hmotnosti (kolem 100 t) a rychlosti (mezi 400 a 700 km/h), letadlo pobořilo pouze stěnu prvního pětiúhelníku budovy. Je to zřetelně vidět na následujícím snímku.

Otřes vyvolaný nárazem Boeingu pocítili lidé v celém Pentagonu. Palivo, které je uloženo v křídlech letadla, se vznítilo a požár se rozšířil po budově. V ní zahynulo sto dvacet pět osob, k nimž je třeba přičíst čtyřiašedesát cestujících a členů posádky, kteří byli v letadle.

Šťastnou náhodou (?) letoun narazil do té části budovy Pentagonu, která se zrovna opravovala. Právě se tam dokončovalo vybavení a zařízení nového střediska velení vojenského námořnictva. Řada kanceláří nebyla obsazena a v některých pracovali pouze civilní zaměstnanci, kteří se zabývali montáží přístrojů a zařízení. Tím se vysvětluje skutečnost, že oběťmi se stali převážně civilisté a že v řadách postižených vojáků nebyl ani jeden generál.

Půl hodiny po útoku se horní podlaží zřítila.

Tyto první dílčí části oficiální verze jsou málo pravděpodobné, a její zbývající části zcela nemožné.

Když vložíme siluetu Boeingu do družicového snímku, vidíme, že do budovy vnikla pouze příď letounu. Trup a křídla zůstaly venku.

Letoun se rázem zastavil, aniž jeho křídla narazila do stěny. Není vidět žádnou stopu po nárazu, kromě přídě Boeingu. Na snímcích bychom však měli spatřit někde venku – fakticky na trávníku – křídla a trup.

Jestliže je příď tohoto letadla vyrobena ze slitiny, která se může rychle roztavit, a jestli křídla obsahující palivo mohou shořet, pak jeho trup je z materiálu podobného tomu, z jakého se vyrábějí karoserie osobních a nákladních automobilů. V případě požáru by z trupu určitě zůstaly ohořelé trosky. Podíváte-li se na snímek na obálce, nepochybně zjistíte, že tam žádné zbytky letadla nejsou. Snímek byl přece pořízen v prvních minutách: již přijely automobily hasičů, ale ti ještě nezasáhli a horní podlaÏí budovy se dosud nezřítila.

Na tiskové konferenci konané 12. září vysvětlil velitel arlingtonských hasičů Ed Plaugher, že jeho lidé měli za úkol bojovat proti rozšíření požáru v Pentagonu, ale že nebyli připuštěni na místo nárazu letadla. V přímém kontaktu s letounem prý zasahovaly pouze speciální skupiny (Urban Search and Rescue) Federální agentury pro zásahy při katastrofách (FEMA).

Na zmíněné tiskové konferenci proběhl následující dialog:

Novinář: „Co zbylo z letounu?“

Velitel hasičů Plaugher: „Zaprvé, pokud jde o letoun: při boji s požárem, o němž jsem hovořil, jsme viděli několik úlomků, ale nebyly to žádné větší kusy. Jinými slovy – nejsou žádné části trupu ani nic podobného.“ […]

Novinář: „Poslyšte, veliteli, drobné kousky z letounu jsou rozmetány všude – až na dálnici. Jde vesměs o maličké úlomky. Domníváte se, že letadlo vybuchlo, že v okamžiku nárazu doslova explodovalo v důsledku výbuchu paliva nebo…“

Plaugher: „Víte, k tomu bych se raději nevyjadřoval. Máme četné očité svědky, kteří jsou schopni vás o tom, co se dělo s letounem během jeho přibližování, informovat lépe. To prostě nevíme. Já to nevím.“ […]

Novinář: „Kde je palivo z letounu…?“

Plaugher: „Objevili jsme cosi, co považujeme za kaluž, právě tam, kde je to, o čem se domníváme, že byla příď letounu.“ [sic].

Tak tedy – ačkoli vysocí hodnostáři, zákonodárci a vojáci tvrdí, že viděli pád letadla – nikdo nespatřil sebemenší kousek letounu, dokonce ani jeho podvozek: existují pouze neidentifikovatelné drobné úlomky kovu. Boeing nezachytily, byť na jediný okamžik, ani průmyslové televizní kamery, které slouží k nepřetržitému sledování pentagonského parkoviště ze všech možných směrů a úhlů.

Nyní si zopakujme oficiální verzi: Boeing, který změnil původní směr letu, prý unikl stíhačkám F-16, jež byly proti němu vyslány, zdolal systém protivzdušné obrany Washingtonu a vertikálně klesl na parkoviště Pentagonu, přičemž stále zůstával v horizontální poloze. Pak prorazil stěnu přízemí, ale do budovy pronikl pouze přídí a zastavil se v okamžiku, než do zdi narazil křídly. Trup se ihned rozpadl. Palivo, které měl v nádržích v křídlech, hořelo jen tak dlouho, než stačilo způsobit požár v budově, načež se proměnilo v kaluž, která se přelila k místu, kde údajně byla příď letounu.

Navzdory povinné úctě k vysoce kvalifikovaným „očitým svědkům“, významným funkcionářům a členům zákonodárných institucí, takovéhle tlachy se nedají spolknout. Vysoké postavení těchto svědků naprosto nezvyšuje věrohodnost jejich výpovědí, ale naopak jen zvýrazňuje závažnost prostředků použitých ozbrojenými silami Spojených států k zamaskování skutečnosti.

Je třeba dodat, že celá tato potřeštěná smyšlenka byla vybájena postupně, přičemž jedna lež si vynucovala další. Pokud se podíváte na první komuniké Pentagonu, citované na začátku této kapitoly, zjistíte, že se v něm nemluví o žádném Boeingu. Teorie o „sebevražedném letounu“ se objevila až o půl hodiny později. Právě tak ve výpovědi náčelníka štábu ozbrojených sil v senátním výboru nepadlo ani slovo o stíhačkách, které se údajně pokoušely napadnout záhadné letadlo. S výmyslem o bloudění letounů F-16 přišlo velitelství NORAD až o dva dny později.

• • •

Oficiální verze je jen propaganda. Skutečností zůstává, že v Pentagonu přišlo o život 125 osob a že letoun s 64 cestujícími zmizel. Co bylo příčinou exploze, která zasáhla Pentagon? Co se stalo s letadlem linky 77 společnosti American Airlines? Jsou jeho cestující mrtví? Jestliže ano, kdo je zabil a proč? Jestli tomu tak není, kde jsou? Alespoň na tyto otázky musí americká vláda odpovědět.

Položme si otázku, jaký je účel oficiální verze, co má zamaskovat. Den po útoku generál Wesley Clark, někdejší vrchní velitel ozbrojených sil NATO za války v Kosovu, prohlásil na dotaz CNN: „Po jistou dobu nám bylo známo, že určité skupiny plánují [útok na Pentagon], ale zřejmě jsme o tom nevěděli dost [abychom něco podnikli].“

Toto záhadné tvrzení se vůbec nezmiňuje o nějakém cizím útočníkovi, nýbrž o hrozbách militantních extrémně pravicových skupin vůči Pentagonu. To dává možnost nahlédnout do tajných střetů, jimiž je zmítána vládnoucí třída Spojených států.

Dne 15. září položila tisková agentura CNN několik otázek egyptskému prezidentovi Husnímu Mubarakovi. Ten v té době ještě nevěděl, co již bylo známo nám. Nevěděl, čeho jsme se dopátrali zevrubnou analýzou útoku. Naproti tomu měl k dispozici tajné zpravodajské informace o přípravě útoku, které předal několik týdnů předtím americké vládě.

Prezident Husní Mubarak: […] „Žádná zpravodajská služba na světě nedokázala říci, že hodlají použít komerční letecké linky a s letouny obsazenými cestujícími záměrně narazit do mrakodrapů a do Pentagonu. Ti, kdo to spáchali, museli například dlouhý čas létat nad touto oblastí. Pentagon není příliš vysoký. Aby pilot takto narazil rovnou do Pentagonu, musel mnohokrát přelétávat nad tímto prostorem, aby se seznámil s překážkami, s nimiž se setká při letu s velkým civilním dopravním letounem v přízemní výšce, než s ním narazí do budovy Pentagonu v přesně určeném místě. To musel někdo velice důkladně prozkoumat a dlouho nad tím prostorem přelétávat.“

CNN: „Domníváte se, že mohlo jít o interní akci? Smím se vás zeptat, kdo za ní stojí?“

Prezident Husní Mubarak: „Říkám vám na rovinu, že nechci činit žádné ukvapené závěry. Říká se, že když vy, Američané, někoho dopadnete, prohlašujete: ‚Ale to není Egypťan, je to občan Saúdské Arábie, je to někdo z Emirátů‘, a to všechno jsou Arabové – lidé si myslí, že jsou to Arabové… Lépe je vyčkat. Vzpomínáte si na Oklahoma City? Tehdy se okamžitě začalo šuškat, že to spáchali Arabové, ale Arabové to nebyli. Víte… počkejme si na výsledky vyšetřování. To, co bylo spácháno ve Spojených státech, by nebylo nijak snadné pro piloty vycvičené na Floridě. To, že se tam lidé připravují k získání pilotního průkazu, ještě neznamená, že jsou schopni páchat takové teroristické akce. Říkám vám to jako bývalý pilot, znám to náramně dobře. Pilotoval jsem velice mohutná, velká letadla, pilotoval jsem stíhací letouny. Moc dobře vím, že to není snadné, a proto si myslím, že nesmíme činit příliš rychle jakékoli závěry.“

Jestli Bushova vláda zfalšovala útok na Pentagon ve snaze zamaskovat nějaké vnitřní problémy, nezatajila také určité skutečnosti související s napadením Světového obchodního centra?

Knihy o 11. září 2001:

Reklamy
%d bloggers like this: