h1

Antrax – jen žádnou paniku!

Červenec 17, 2015

Jiným příkladem je firma BioPort z Lansingu ve spojeném státě Michigan, výrobce antraxových vakcín AVA. (Antrax = sněť slezinná – pozn. překl.) Když se v listopadu opereace 12001 po celých USA objevily dopisy s nositelem sněti slezinné, podnik se náhle dostal do vysokého kursu.

V roce 1998, právě tři roky před údery 11. září a následujícími útoky antraxem, uzavřela firma BioPort pamětihodnou smlouvu s americkou vládou. Podle ní měla firma vyvinout a připravit k dodání vakcínu proti antraxu – zpravidla je k tomu zapotřebí bacil nákazy sám. Na vyrobení vakcíny měl BioPort čas přesně tři roky – až do roku 2001, tedy do doby, kdy se měly stát antraxové vakcíny „snad tím nejžádanějším zbožím západního světa.“

Majetkové poměry tohoto výrobce antraxových vakcín není nutné dlouho luštit. Vlastníkem podílu není nikdo jiný, než investiční banka  Carlyle Groupe, zastoupená Georgem Bushem seniorem, do jejích fondů investovala i rodina bin Ládinů: „Rodina Bushů a bin Ládinů vydělává přes Carlyle Groupe tedy nejen díky rostoucím výdajům na obranu, ale také na vakcíně proti antraxu,“ shledává rakouská expertka na tajné sližby Alexandra Bader.

BioPortu se ale bohužel nepodařilo výrobu vakcíny správně rozjet, protože jeho laboratoře se nacházely v tak dezolátním stavu, že úřady odmítly schválení. „Stav výrobního závodu je v zásadním rozporu s požadavky na sterilitu, kvalita vakcíny kolísá od ampule k ampuli,“ vytýkal závady Úřad pro zdravotní péči FDA podle Spiegel Online. „Při dalších inspekcích v letech 1999 a 2000 nacházel FDA stále nepřehlédnutelná porušení předpisů: Zaměstnanci si nemyli ruce po tom, co přišli do styku s bakteriemi.  Jedna pec byla zcela prorezavělá. Sterilními prostory se táhl kouř.“ S těmito medikamenty z vakcínové kuchyně této obecně nebezpečné ubohé firmičky měly být očkovány tisíce amerických vojáků. Strach z toho se rozšířil tak daleko, že 400 vojáků se bránilo a část z nich se raději této služby vzdalo, než by se dali očkovat proti antraxu.

anthrax1

Skepce prudce opadla, když byla Amerika náhle zaplavená dopisy s antraxem. „Po útocích z 11. září získal BioPort rychle na významu v boji proti terorismu,“ informuje Spiegel Online. „Úrád FDA se dostal pod politický tlak, aby urychlil schválení registrace.“

Je neuvěřitelné, co všechno s sebou přineslo 11. září. Po útocích antraxem byl BioPort znenadání potřebný a zažádal v době kulminace paniky ze sněti slezinné potřetí o schválení svých laboratoří Úrádem pro zdravotní péči. Vyšetřování bude uzavřeno co nejrychleji, cituje Spiegel Online jednu mluvčí. Při uzávírce této knihy v květnu 2003 stále ještě nebylo jasné, zda firma již firma obdržela schválení registrace svého závodu na vakcíny.

V každém případě se již brzy provalilo, že antraxové dopisy nepocházejí ani z Iráku, nebo dokonce z Afganistanu, nýbrž z jedné americké laboratoře. Dalo se to zjistit jak z kmene bakterií, tak z nosného materiálu, který byl infekční substancí kontaminován. Znamená to, že útoky antraxem na obyvatelstvo a členy Senátu byly vedeny z amerických zařízení. Dopis s antraxem vůdci demokratů v Senátu, Tomovi Daschleovi, byl obzvláště výbušný, protože právě v té době bylo na programu hlasování o bezpečnostních zákonech „Patriot Act“.

Zda Daschle toto poselství pochopil, se lze jenom domnívat: „Kdo nám to posílá? (…) To nebyli Iráčané, to nepřišlo ze zámoří, to nebyli zádní cizí teroristé, to byl domácí terorismus, možná naší vlastní vlády, z našeho vlastního vojenského aparátu. Za tohoto strachu schválili Patriot Act, představující ohrožení naší ústavy a fundamentu našého systému vládnutí.“

Ukázka z knihy Operace 9/11 Útok na planetu Země, kterou napsal Wisnewski Gerhard.

Knihu lze objednat na adrese: http://librorum.cz/produkty/knihy/wisnewski-gerhard-operace-9-11

Reklamy
%d bloggers like this: